Дороги в Польщі
Дороги в Польщі значно кращі від доріг України. І мова тут не тільки про якість асфальту, а й про сервіс, який представляється на дорогах. Адже в Україні більшість доріг не просто слабкої якості, а просто банально не мають інфраструктури. Про що мова? Ви дізнаєтесь в статті.
Дороги в Польщі, як в Україні, діляться на автомагістралі, дороги для автомобілів та інші (згідно з ПДР). Також в Польщі існують платні дороги.
На мою думку більшість людей погодиться з тим, що дороги в Польщі кращі. Звісно бувають дороги котрі знаходяться в поганому стані, але зазвичай це дороги десь між селами.
Чим в першу чергу відрізняються дороги Польщі від доріг України?
Можна виділити декілька пунктів:
- Всі основні дороги обласного значення мають по 2 смуги руху в кожному напрямку
- Смуги руху зазвичай розділені між собою бар’єром
- На багатьох дорогах є телефонні будки з телефоном, щоб можна було викликати допомогу, наприклад якщо ваш автомобіль вийшов з ладу або сталась аварія чи є загроза безпеці руху (напевно кожний зараз подумав, а навіщо такі телефони якщо у кожного є мобільний телефон при собі. Хоч телефон у кожного і є, але часто він розряджається не в той момент або псується)
- На багатьох дорогах обмеження швидкості 140 км/год
- Наявність нормального узбіччя
- В зимову пору року дороги чисті і засипанні дуже великою кількість реагентів (це плюс для безпеки руху але мінус для вашого автомобілю)
- Наявність зон відпочинку з просторими стоянками для вантажних автомобілів та безкоштовними туалетами і душовими кабінками. Часто в зонах відпочинку присутні тренажери на відкритому повітрі
- Велика кількість ремонтних робіт а також велика кількість нових доріг, відповідно дуже часто можна побачити будівництво нових доріг
- Наявність інформаційних екранів, на котрих відображається важлива інформація, наприклад, що попереду аварія
- Дороги відділені від лісів і полів сіткою (але не завжди) що зменшує шанси появлення на дорозі тварин
- Також на автомагістралями існують мости для тварин
- Наявність смуг для здійснення повороту ліворуч — це збільшує безпеку руху
- Яскраво виражені пішохідні переходи з хорошим освітленням
- Наявність великої кількості фото радарів
Щоб було більш зрозуміло, я покажу на фото як це все виглядає
Зони для відпочинку
Вони бувають різні. Як більші так і менші. Часто зона відпочинку це один великий комплекс, котрий складається з заправки, закладу швидкого харчування, великих парковок, туалетів, зон з столами де часто є місце для розведення вогнища (гриль, шашлик)
А от інше місце для відпочинку
З такою інфраструктурою кожна поїздка це насолода. Адже вам завжди є де безпечно зупинитись щоб відновити свої сили, розім’ятись, перекусити чи заправити автомобіль. І найголовніше — безкоштовно (звісно, не зовсім безкоштовно, адже все це зроблено за кошт податків).
Платні дороги
Платні дороги майже не відрізняються від безкоштовних. Тому у деяких людей виникає питання, а в чому суть платних доріг, за що в такому випадку я плачу гроші? Платна дорога не означає, що вам на кожному кроці будуть давати каву чи чай чи що дорога буде кращою. Платна дорога означає те, що ця дорога є, а так її б не було. Дорогу будує приватна фірма, котра розраховує за 10-15 років повернути витрачені кошти та заробити на цьому. А паралельно з приватною дорогою також будуються дороги, безкоштовні (часто тією ж фірмою що побудувала платну дорогу але за кошт держави). Нові дороги стають платними не одразу, а лише після того як на них появиться повний сервіс — заправки, кафе, готелі.
Вартість платних доріг різна і залежить типу транспортного засобу (мотоцикл, легковий автомобіль, вантажний автомобіль та інші). Мінімальна вартість за один участок руху 10 злотих для легкових автомобілів.
Часто на дорогах можна побачити доволі дивні рішення, як наприклад такі от кругові перехрестя.
Або от такі як, на фото нижче.
Про тварин також піклуються — для них існують мости над автомагістралями, щоб вони могли спокійно переходити на інший бік. Мости для тварин виглядають як на фото нижче.
Також варто не забувати, що існують відмінності в ПДР між Україною та Польщею.
Pingback: Прохождение границы Польша-Украина на автомобиле - Блог про Польщу