Карпач – красиве місто біля підніжжя гори Снєжка


2018-12-16 01:34:29

Якщо ви шукаєте, куди б поїхати на кілька днів,  то я раджу відвідати вам Карпач. Це красиве польське місто біля кордону з Чехією. В ньому варто побувати хоча б раз

Автомобілем з Варшави до Карпача 476 км (5 годин дороги). Дорога хороша, можна з комфортом доїхати. По дорозі можна зупинятись в місцях для відпочинку.

Варшава Карпач на картіМісто має площу всього 38 км2 але в ньому безліч цікавих місць. Але найголовніше це чисте повітря, краєвиди та гори.

Снєжка це гора гірського масиву Крконоше. Висота гори 1603 м над рівнем моря, найвища вершина знаходиться в Чехії. Oдин зі схилів знаходяться в Чехії, а другий схил — у Польщі. Схили покриті лісами, гірськими луками і кам’яними розсипами.

Біля підніжжя гори Снєжка
На горі розташований популярний гірськолижний курорт з канатною підвісною дорогою, котра йде до вершини від розташованого біля підніжжя містечка. Катання на лижах зі Снєжки можливе протягом 5-6 місяців в рік. Вершина покрита снігом до 7 місяців на рік.

На гору можна піднятись самостійно або користуючись підйомником. Ціни помірні, наскільки пам’ятаю в обидві сторони 50 злотих. Якщо підійматись самостійно, то варто мати зручний одяг, в першу чергу взуття. Якщо ви  плануєте приїхати в теплу пору року, то пам’ятайте, що на вершині гори буде холодніше ніж на підніжжі, тому краще одягтись тепліше. 

Щоб піднятись на гору самостійно потрібно купити квиток до входу в парк. В жовтні 2018 року ціна такого квитка була 8 злотих.

Спочатку доріжка на гору виглядає простою, хоч і відчувається навантаження, але можна бодрим кроком йти на гору. Але потім тяжкість збільшується, тому будьте готові пробиратись через такі камені.

Підйом у нас зайняв близько 1,5 години з невеличкими перервами (можна було йти ще далі, але це зайняло б ще приблизно з годину, а сил та часу у нас було не так багато). Також на пів шляху зупинялись набрати води, яка тече прямо з вершини гори. Але воно того варто, адже на самій горі перед вами відкриваються шикарні краєвиди. 

На горі є невеличке кафе, в якому можна випити чаю та перекусити. Спуск зайняв приблизно таку ж саму кількість часу і теж відчувалось навантаження, просто на іншу групу м’язів.

Знизу гори можна знайти красивий водоспадВодоспад На вечір, коли вже хочеться перекусити, можна знайти різні кафе та ресторани. Ціни доволі демократичні. Вечеря на 4-х з великими порціями обійшлась приблизно в 100 злотих.

Місць, де можна було б переночувати безліч, від готелів до хостелів, також популярні апартаменти. Ми проживали в апартаментах – якісна, 2-х кімнатна квартира з всім потрібним за всього навсього 226 злотих за добу – вважаю, що це дуже вигідна ціна. А які краєвиди з балкону квартири.

З цікавостей, які можна знайти в Карпачі можна виділити хату на голові – це коли в приміщенні все прикріплено до стелі, і роблячи фото можна отримати цікаві фотографіїВ місті не обійтись в традиційних маленьких та милих перехресть з круговим рухомПерехрестя з круговим рухом


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *