Як самостійно розрахувати PIT-11? Подаємо податкову декларацію PIT-37.


2024-03-24 23:16:29

Кожного року потрібно розраховуватися з податками (rozliczyć podatki). У випадку найманих працівників ви отримуєте PIT-11, який потім розраховують в PIT-37. Перший раз звучить та виглядає доволі не зрозуміло. Але в реальності немає нічого складного.

Раніше, років 10-15 назад, цей процес виглядав більш не зрозумілим. Адже в більшості випадків цей процес виконувався в ручну, на папері. Потім з’явилися застосунки, в яких це можна було зробити більш автоматично. З 2019 року завдяки державному сервісу Twój e-PIT цей процес став максимально простим.

Якщо раніше потрібно було йти до urzędu або встановлювати застосунок, то сьогодні достатньо зайти на сайт https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ та авторизуватись зручним для вас способом:

Після авторизації вас вже будуть закликати до дії і одразу будуть пропонувати розрахувати PIT:

Натискаючи на Twój e-PIT вас перенаправить на сайт, де вже будуть доступні всі PIT-11 які для вас виставив ваш працедавець.

Я на жаль спочатку розрахував податки, а вже потім подумав про цю статтю, тому не зможу показати як все виглядає на самому початку. На сторінці буде кнопка Złóż PIT-37. Насправді PIT-37 для вас вже приготували автоматично. Натискаючи на цю кнопку, вам покаже підсумок року, і насправді єдине що від вас очікують, це перевірити чи все вірно, додати банківський рахунок для повернень (у випадку якщо за вас було сплачено більше податків) і по бажанню додати пільги (за інтернет, дітей та багато інших) чи змінити розрахунок з одної особи на розрахунок з партнером.

Після того як ви все затвердите та відправите документ, ви отримаєте urzędowe potwierdzenie odbioru (UPO) – це документ, який підтверджує, що urząd отримав ваш PIT-37. Додатково ви можете скачати PIT-37 – дуже рекомендую це зробити!

От і все. Це максимально простий процес, за який не варто нікому платити грошей. Перший раз можливо це займе більше часу, але наступного разу буде достатньо 5 хв.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *