Державний екзамен на знання мови


2023-05-27 15:26:09

В цій публікації ви дізнаєтесь про екзамен з польської мови на рівень В1 (państwowy egzamin).

❓Навіщо потрібен сертифікат? ❓Як часто проходить? ❓Як довго триває екзамен? Та багато іншого.

Інформація з Instagram профілю моєї дружини – alin_pru

❓Навіщо потрібен сертифікат?
✅Для громаданства, карти резидента.

❓Як часто проходить?
✅4 рази на рік в спеціальних ośrodkach, яким надали повноваження

❓Як довго триває екзамен?
✅Екзамен розділений на блоки. Після кожного блока перерва. Частина mówienie найчастіше здається на наступний день, інколи в той самий.
30 хв – Rozumienie ze słuchu
40 хв – Rozumienie tekstów pisanych
45 хв – Gramatyka
75 хв – Pisanie
15 хв – Mówienie

❓Скільки коштує?
✅150 € та у разі здання 20 € за сертифікат.

❓Як довго чекати результати?
✅~3 місяці та ще 1-2 місяці чекати на сертифікат.

❓Як приготуватись?
✅Сайт certyfikatpolski.pl (офіційна сторінка екзамену). Там є все: як зареєструватись, приклади тестів, по яким підручникам готуватись, приклади як будуть оцінюватись усна і письмова частини, приклади яку структуру вживати при написані листа, подзенкования, привітання і тд. Просто кладязь інформації.

Моя дружина здавала цей іспит. Вона готувалась цілий місяць самостійно. Майже кожного дня присвячувала польській мові 1-2 години. Спочатку вона пройшла один тест, перевірила себе, оцінила яких помилок припускається і почала підтягувати саме ці моменти. Говоріння та письмо в неї ніхто не перевіряв. Лише на діалогах вона тренувалась зі мною.

На перервах екзамену, вона спілкувалась з декількома дівчатами і всі вони не готувались, навіть в очі не бачили структур і вимог до говоріння та написання. Однозначно їм було важче, ніж моїй дружині. Тому рекомендую уважно перечитати офіційний сайт сертифікату.

Далі зі слів дружини

Закінчення реєстрації на екзамен було о 9:00. На вході ми сдали телефони в спеціальний конверт, отримали браслет з номером. Всі сумки і речі необхідно будо залишити в роздягалці. До зали можно було входити лише з паспортом та ручкою. На столі на всіх чекала бутилка води. Після кожного блоку екзамену можно було вийти в коридор, розім’ятись, випити чай чи каву, з’їсти фрукти чи тістечка. Дуже приємно, що ощродек так подбав про нас (тих хто здає екзамен).

Під час екзамену не можна виходити, тому порада перша – одразу сходіть до туалету. Перед екзаменом близько години ми ще сиділи та слухали інструктаж про те як відбувається екзамен, що робити можна, а що ні.
Я дуже переживала про звук на частині розуміння зі слуху – звук був прекрасний. Було помітно, що все було організовано заздалегідь та що школа Together не перший раз там проводить екзамен.
Телефони нам віддали після закінчення всіх письмових частин екзамену. На стіні висіли списки кандидатів з вказаним часом та номером зали. Ті, хто був не з Варшави був на початку списку, місцеві в кінці. Усна частина у нас була в той самий день. Спочатку я думала, що це погано, але зараз я розумію, що нам дуже пощастило, адже не прийшлось переживати два дні.

Найстрашніша для мене була якраз частина mówienie. Але пані, які приймали екзамен були дуже милі та привітні, атмосфера дружелюбна, то ж в моменті все ж таки було не так страшно. На вибір дали 3 білети (перевернутих), поміняти не можна. Що витягнув – те і розповідаєш.

В мене було:

  1. Фотографія мами і дитини, яка робить уроки
  2. Дати рецензію фільму або книги
  3. Подзвонити своєму шефу і сказати, що захворіла.

Мені дуже пощастило, адже ці теми я готувала. Тому дуже рекомендую з дому підготувати книжки, фільми, серіали, подкасти про які б ви могли розказати на екзамені. Це дуже поширені теми як на письмовій частині, так і на усній. Ще дуже поширена тема – характеристика ( подруги, колег, члена родини).

Також я читала, що якщо екзамінатор задає питання, то це значить, що ви надали не до кінця вичерпуючу відповідь і він таким чином вам допомагає розширити відповідь.

Всім успіхів.

Інформація з Instagram профілю моєї дружини – alin_pru


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *