Карта поляка


2015-05-13 01:20:08

В цій статті ми поговоримо про те що таке карта поляка, та як отримати карту поляка

Що ж таке карта поляка? Це документ котрий підтверджує приналежність власника даної картки до польського народу. Власникові такої картки надаються права із Закону «Про Карту Поляка».

Карта Поляка може бути надана лише особам, які не мають польського громадянства або дозволу на проживання на території польщі, при цьому особи які притендують на таку картку повинні мати громадянство Вірменії, Азербайджану, Російської Федерації, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Литви, Латвії, Таджикистану, Туркменістану,Молдови, України або ж Узбекистану.

Що дає карта поляка?

В першу чергу власник карти поляка має право на наступне:

  • легельно перебувати на території Польщі;
  • легально працювати в Польщі без необхідності отримувати дозвіл на роботу;
  • дає право займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, що і польські громадяни.

Також основним плюсом картки поляка являється те, що вона дає право користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому і вищому рівнях так само як польські громадяни, і одночасно звертатися за фінансовою допомогою й стипендіями, призначеними для іноземців, які навчаються у Польщі.

Також власникам карти поляка надається право в нещасних випадках користуватися у Польщі безкоштовною медициною на таких самих засадах, як польські громадяни. Власники карти поляка мають право користуватися знижкою на залізничний проїзд у розмірі 37%. Безкоштовно відвідувати державні музеї у Польщі.

Для того щоб отримати карту поляка потрібно мати польські корні. Це може бути мама або батько, дідусь чи бабуся. Також можливо отримати карту поляка навіть якщо у Вас прабабуся або прадідусь мали польське похоження.

Вам потрібно мати відповідні документи: наприклад свідоцтво про народження мами (батько, дідусь, бабуся) де буде вказано, що вони мають польську національність. Якщо у Вас є такі документи – Вам пощастило. Далі потрібно вивчити мову хоча б на рівень A2/B1 (як я вчив мову можна прочитати тут). Знати історію Польщі. Записатись на “зустріч” в посольстві Польщі. З Вами будуть спілкуватись польською мовою, запитувати різні питання про Польщу. Якщо ви справитесь – ви отримаєте карту поляка.


Один комментарий на “Карта поляка

  1. Закон о Карте поляка был принят в Польше давно и незаметно, документ украинцам выдавали не спеша, но его массовая раздача началась только в последнее время.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *