Як купити нерухомість в Польщі?


2022-11-19 21:32:17

Купити нерухомість в Польщі дуже легко. В цій статті ви знайдете короткий опис процесу купівлі нерухомості в Польщі.

Процес можна поділити на 3 сценарії:

  • купівля нерухомості в стані будівництва (як говорять «на етапі котловану»);
  • купівля вже готової нерухомості від забудовника або від приватної особи підприємця (так звана «первинна»);
  • купівля готової нерухомості на вторинному ринку

Різниця між цими сценаріями буде не велика, в першу чергу на податках, які доведеться заплатити.

Також є залежність чи це квартира, чи приватний будинок. Купівля за власні кошти чи в кредит — різниця мінімальна.

Купівля на етапі будівництва

У випадку купівлі нерухомості від забудовника, будівництво якої ще триває, процес виглядає наступним чином.

Ви звертаєтесь до забудовника з інформацією, яку саме нерухомість ви хочете купити. Забудовник підготовлює декларацію про бронювання нерухомості. В цьому документі будуть дані забудовника та покупця.

Після цього зазвичай потрібно вплатити завдаток. В різних забудовників можуть бути різні суми. Наприклад, у випадку Dom Development це 10 000 злотих на початок.

Після цього відбувається відвідування нотаріусу, де буде створено нотаріальний акт про купівлю нерухомості. Там буде вказано, що саме ви купуєте, на яких умовах. В нашому випадку оплата послуг нотаріусу була 50 на 50.

Зазвичай, оплата нерухомості, котра будується відбувається частинами (по мірі будівництва будинку). Не залежно чи купуєте ви в кредит, чи з наявних у вас грошей. Доволі добра практика, адже ви більше захищені від ситуації, коли забудовник не зможе добудувати нерухомість. В нашому випадку було 7 траншів (від 29 до 126 тисяч злотих).

Якщо нерухомість купується в кредит, то ви платите ту частину траншів, на котру вам вистачає коштів, а всі наступні платить банк.

Після того, як нерухомість буде готова, в назначений день відбувається приймання-передача нерухомого майна. В цей день вам показують вашу нерухомість і все що з нею пов’язано. Розповідають як нею користуватись, різні деталі. Рекомендую взяти з собою когось, хто розбирається в темі якості виконання робіт, адже в цей день можна подати заяву на виправлення неякісно зроблених робіт (криві стіни, погана якість вікон, погана стяжка і так далі).

Після цього відбувається підписання фінального нотаріального акту у нотаріусу. Це найдорожчий етап — зазвичай 1% від вартості нерухомості.

Маючи на руках фінальний акт, потрібно звернутись до відповідного органу, щоб вам нарахували податки на вашу нерухомість

Купівля готової нерухомості — так звана «первинна нерухомість»

В даному випадку все дуже схоже до купівлі нерухомості, котру будують. Різниця лише в тому, що оплата буде відбуватись 1-2 траншами і буде лише один нотаріальний акт.

Готова нерухомості на вторинному ринку

Процес так само схожий до двох попередніх, але з деякими різницями.

Купуючи нерухомість на вторинному ринку є різниця чи купуєте за готівку, чи в кредит, а також чи нерухомість, котру ви купуєте в кредиті.

З власником, котрий продає нерухомість домовляєтесь на яких умовах пройде продаж. Наприклад, якщо хочете купити в кредит, то який буде завдаток і в яких випадках його вам не повернуть.

Якщо купуєте за власні кошти, то відправляєтесь до нотаріуса, оформлюєте купівлю, віддаєте гроші продавцю (хоча зазвичай робиться надсилання на рахунок продавця). Все — ви власник нерухомості.

Якщо купуєте в кредит, то потрібно піти до нотаріуса, котрий виставить нотаріальний акт, з яким ви повинні звернутись до банку по кредит. Після того, як банк схвалить вам кредит, свій перший внесок ви відправляєте продавцю, а іншу частину йому виплатить банк.

Залишилось лише заплатити додатково податок «Податок на цивільно-правові операції» (PCC) в розмірі 2 % від вартості нерухомості. Це один з мінусів купівлі нерухомості на вторинному ринку.

Проблеми купівлі приватних будинків та деяких квартир

У випадку, якщо у вас немає польського громадянства і ви хочете купити справжній приватний будинок (не так звані szeregowiec, blizniak де у вас по факту квартира в формі приватного будинку) вам потрібно буде отримувати дозвіл на купівлю від МВС Польщі. Процес не складний, але триває довго та вимагає пройти через бюрократію.

Таке буває не тільки у випадку приватних будинків, а і теж у випадку деяких квартир. Але більшість квартир такої проблеми немає.

Також такий дозвіл потрібно отримувати у випадку купівлі нерухомості в прикордонній зоні.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *