Карта побиту


2015-04-19 00:12:14

Карта Побиту в Польщі – що таке Карта Побитуkartapobytu03

Нещодавно я отримав кату побиту. Карта побиту цікава річ, в даній статті ви дізнаєтесь різну інформацію про карту побиту.

Karta pobytu – документ, який являється підтвердженням особи іноземця під час його перебування на території Польщі. Також цей документ підтверджує легальність перебування у Польщі, тобто він одночасно виступає в якості візи для перетину кордону. Проте слід пам’ятати, що для проходження кордону, все рівно потрібно мати з собою актуальний закордонний-паспорт.

Який має вигляд дана картка та якою буває карта побиту.

Картка має вигляд звичайного документа Європейського союзу. Вона є дійсна у всіх країнах Євросоюзу, містить в собі основну інформацію про власника картки:Карта побиту

Фото власника картки;
Прізвище та ім’я власника картки;
Дату до якої картка є дійсною;
Інформацію про орган який видав картку та дату видачі;
Вид картки;
Ім’я батька та матері;
Номер PESEL;

А з іншого боку картка містить:
Адресу місця проживання в Польщі;
Дату та місце народження;
Громадянство;
Колір очей, зріст та стать;
Також пишеться чи дає картка право на працю.

Карта побиту

Існує 3 види картки:
 1. Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony

Така картка видається на визначений період від 1 до 2 років (karta czasowego pobytu).

 1. Zezwolenie na osiedlenie się

Це картка сталого побиту, підтверджує що людина постійно проживає в Польщі, видається на 10 років і її можна продовжити (karta stałego pobytu).

 1. Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej

Дана картка видається на 5 років

В читача звісно може виникати питання, а що дає Карта Побиту? Карта побиту дає право перебувати та працювати в Польщі, також по карті Побиту можна купувати та оформлювати на себе автомобіль або нерухомість, можна вільно подорожувати по території шенгенської зони. І один з не малих плюсів картки полягає в тому, що Вам не потрібно повертатись до країни громадянином якої Ви є для того щоб продовжити візу – все що Вам потрібно, це лише подати документи на картку побиту в ужонді міста де Ви проживаєте.

Тому якщо вас цікавить як працювати в Польщі легально, що потрібно щоб оформити автомобіль на себе в Польщі – карта побиту для Вас.

Про те хто може отримати карту побиту ви можете прочитати по даному посиланню.

Комментариев: 11 на “Карта побиту

 1. Pingback: Хто може отримати карту побиту | Блог про Польщу

 2. Разрешение на постоянное пребывание на неопределенный срок может быть предоставлено иностранцу, на его заявление, если он имеет действительную Карту Поляка и собирается остаться в Польше на постоянное проживание .

 3. Разрешение на постоянное пребывание на неопределенный срок может быть предоставлено иностранцу, на его заявление, если он имеет действительную Карту Поляка и собирается остаться в Польше на постоянное проживание .

 4. Pingback: Как не платить за карту побыту - Блог про Польщу

 5. Николай правильно написал, подтверждаю что не каждая карта побыту даёт право на работу. Мне например нельзя работать и регистрировать на себя фирму, мн лично прислали отказ. И не каких скидок я не имею. Скоро жена получит сталый побыт, и у меня будет право работать и вести предпринимательскую деятельность, по всей шенген зоне.

 6. Здравствуйте! Могу дать совет из своего жизненного опыта, я столкнулась с картой побыта именно тогда, когда приехала в Польшу год назад. Как правило, чтобы ее оформить необходимо ходить по инстанциям, собирать кучу документов и выстаивать часовые очереди. Чтобы этого всего избежать я обратилась в специальную фирму, которая занимается решением данного вопроса, если Вам интересно, то название организации – Apatris. Здесь действительно работают профессионалы, мне предоставили высококачественную консультацию, а главное помогли оформить карту побыту быстро и без лишних нервов

 7. В мене така ситуація:- я подав на карту побиту часового, вже отримав печатку в паспорт що всі документи подані(віза в мене вже закінчлась) , але фірма на якій працюю наданий момент немає для мене роботи(невідомо чи на місяць чи на більше), але від подальшого виробленя карти невідмовляється, навіть дозволяє десь попрацювати( якщо знайду ). моє питання -чи можу я офіційно влаштуватись !

  • Наскільки знаю, офіційно працювати в інших фірмах ви не можете. Потрібно отримувати дозволи на роботу.
   Аби вам точно знати чи буде у тій фірмі де ви карту отримали в подальшому робота для вас, то було б трошки краще. Є ризик що вас таки захочуть звільнити, а для того щоб вам влаштуватись на нову роботу потрібно отримувати дозвіл на роботу і так далі.
   Тому постарайтесь у них уточнити що і як, і на всякий випадок можна переглядати вакансії і висилати резюме.

 8. Отримала карту побиту в 30 березня .І поїхала в Україну,по ній ще не виїхджала до Польщі. Карту робила приватна особа. Чи буду мати проблеми ,при в’їзді тепер в Польщу на роботу.

  • Думаю можуть бути проблеми, вона ще дійсна? Яка приватна особа? Якщо якісь сірі схеми, то карта може бути вже не дійсною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *